Děti ze III. B se proměnily v animátory

Děti ze III. B se proměnily v animátory

Žáci ze III. B si v posledních týdnech vyzkoušeli, jak vzniká animovaný film. Během projektové práce v pracovních činnostech a výtvarné výchově se seznámili se základy animace, pracovali ve skupinkách a vytvořili společně krátký animovaný film na základě předem daného příběhu.
Děti si nejdříve na základě příběhu vytvořily pozadí podle toho, kde se příběh odehrává. Následně společně tvořily kulisy, postavy příběhu, ale také bubliny s textem, kterým popisovaly děj.
Žáci se během skupinové práce učili spolupracovat, plánovali jednotlivé kroky a dotahovali příběh ke zdárnému konci. Zároveň si vyzkoušeli práci s tablety a jednoduchými programy na tvorbu animací.
Výsledné animace dopadly skvěle. Děti byly velmi kreativní a na svůj výsledek můžou být právem hrdé.
Celý animovaný film můžete zhlédnout na tomto ODKAZU.
Mgr. Alžběta Chromíková